Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Anémie

Anémie nebo-li chudokrevnost, je stav, při kterém je v krvi menší množství hemoglobinu, než uvádějí normy. Dle lékařů se tedy jedná o onemocnění. Jednou z možných příčin vzniku anémie je nedostatek železa v organismu.

Anémie (chudokrevnost) jako nemoc


Anémie jako nemoc krve je z medicínského hlediska charakterizována jako stav, kdy klesne hladinu hemoglobinu v krvi pod stanovené limity. Tyto limity jsou závislé na věku a pohlaví člověka a zjistíme je z krevního obrazu.

  • U mužů je norma hemoglobinu 130 až 180g/l
  • U žen je norma hemoglobinu 120 až 160 g/l.
Při snížení hemoglobinu v krvi pod normu dochází k nedostatečnému okysličování tkání a orgánů. To se může projevit celkovou únavou organismu, hučením v uších, bledostí, zývratěmi,...Anémie (chudokrevnost) v těhotenství


Anémie v těhotenství je poměrně běžná věc. V době tehotenství jí trpí polovina žen. Spotřeba železa je v tomto období u žen až šestinásobně vyšší. Je tedy dobré se zamyslet nad skladbou jídelníčku. Samozřejmě se dá železo doplňovat i ve formě různých chemických preparátů, ale pokud to jen trochu lze, tak vždy je lepší využít přírodní zdroje v podobě stravy.


Anémie (chudokrevnost) a zdravá strava


V dnešní uspěchané době většina lidí podceňuje význam vyvážené zdravé stravy. Mnoho živin se našemu tělu nedostává a tak se anémie pomalu stává civilizační chorobou. Při správném stravování je dostatečný přísun potřebných látek zajištěn. Při špatné skladbě potravy však dochází k určitým nedostatkům, což se může dříve, či později projevit.

Zdravá a vyvážená strava rozhodně nezahrnuje pojídání hamburgrů, párků, či čokolád. Při vzniku anémie pak je potřeba ještě více zařadit do svého jídelníčku potraviny s vysokým obsahem železa. Například:


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen