Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Bylinky a koření

Bylinky a koření se používají hojně po celém světě. Používá je opravdu každý, i když si to mnozí z nás ani neuvědomují. kari, česnek, skořice,...

Bylinky

Bylinky jsou rostliny, které prospívají zdraví. Používají se nejčastěji v kuchyni pro ochucení pokrmů. Bylinky se používají čerstvé, nebo sušené. Čerstvé bylinky jsou pochopitelně o něco voňavější. V sušeném stavu už se pak často označují jako koření.

Koření

Koření jsou usušené části rostlin a bylin - aromatické kořeny, semena, kůra, plody, či poupata. Používá se k dochucení jídel. Většina z nás bez koření neuvaří vůbec nic. Nejčastěji používané koření je pepř, kmín, paprika,...

Bylinky a koření prospěšné pro zdraví

Bylinky a koření se dříve používaly především pro léčebné účely. Čerstvé bylinky a koření zásobují lidské tělo velkým množstvím vitamínů a minerálních látek. Různé bylinky a koření zabírají proti nemocem, ekzémům, pomáhají trávení, působí proti plynatosti, snižují hladinu cholesterolu, chrání před srdečními chorobami,... Bohužel se v dnešní době raději než bylinky a koření používají farmaceutické výrobky, které sice mohou pomoci na udávaný problém, ale už nikdo neví a nezjistí, že tyto farmaceutika mohou vyvolat mnoho jiných problémů a nemocí.

Kombinace bylinek a koření

Kombinace bylinek a koření může výrazně zvednout chuť pokrmů, ale na druhé straně může i nevhodná kombinace, či příliš velké množství určité byliny, chuť jídla dost pokazit. Proto je vhodné používat osvědčené kombinace bylinek a koření. Dobré je také si každou kombinaci, která nám zachutnala zapsat, abychom ji nezapomněli a příště mohli opět použít.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen