Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Datle bez pecek BIO 5kg Country Life

150044Kód:
150044EAN:

Country life

Výrobce:
dodání 5 až 7 dníDostupnost:
1 094  (€ 44,85) / ksCena bez DPH:
1 258  (€ 51,58) / ksCena s DPH:
Množství:
ks
Datle bez pecek BIO 5kg Country Life

Popis: Datle bez pecek BIO 5kg Country Life

BIO Sušené datle bez pecek

jsou sušené ovoce a slouží jako ideální náhrada rafinovaného cukru. Co obsahují sušené datle? Sušené datle obsahují 70% sacharidů ve formě přírodních cukrů. To je snad nejvíce ze všech druhů sušeného ovoce. Nechybí ani prospěšné minerály. Díky obsahu cukru bychom mohli říci, že jde o energetickou bombu. Ve 100g je téměř 300kcal.
Sušené datle v této BIO kvalitě jsou tak dobré, že se neubráníte jejich ujídání během dne. Jinak ale mají rozmanité využití v kuchyni. Protože jsou v sušeném stavu trochu tuhé, tak je dobré je na několik hodin namočit. Namočené datle jsou měkčí a lépe stravitelné.
Sušené datle BIO Countrylife pocházejí z Tunisu, který je vyhlášen kvalitou svých datlí. Jejich chuť je až okouzlující. Datle si oblíbíte natolik, že i toto 5kg balení brzy zmizí.

Vzhled: Sušené datle jsou tmavě hnědé oválné plody 3 až 7cm dlouhé a 2 až 3 cm široké. Sušené datle v bio kvalitě mají krásně lesklou hnědou barvu a drží oválný tvar.

Chuť: Sušené datle bio mají lahodně sladkou chuť.

Obecné informace: Sušení je tradiční způsob konzervování ovoce. Sušené datle jsou sušeny přírodní cestou, někdy i za použití stroje (sušičky). Datle jsou plody palmy Datlovníku. Rostou v trsech. Každé takové plodenství obsahuje kolem 100datlí. Největšími producenty jsou Africké země Tunis, Maroko, Egypt, případně také Irák.

Naše zkušenost: BIO sušené datle jsou dražší, než ty v nebio kvalitě, ale tahle investice se rozhodně vyplatí. Zkuste sami porovnat a pochopíte, proč jsou pro nás sušené datle BIO (společně s medem) jedničkou pro slazení pokrmů.

Návod k přípravě: Sušené datle není potřeba tepelně upravovat. Jsou určeny především k přímé konzumaci. Dají se použít do kaší jako sladidlo a náhrada běžného bílého cukru. Sušené datle je vhodné před konzumací namočit přes noc do vody. Tím se datle rehydratují a získají zpět svou čerstvou chuť. Navíc se v nich probudí enzymy a budou tak lépe stravitelné.

Využití v kuchyni: Sušené datle se hojně využívají v RAW stravě jako sladidlo. Bez problémů se mohou použít v podstatě všude tam, kde jsme zvyklý dávat cukr. Do buchet, pečiva, zákusků, dezertů, cukroví, do kaší, jogurtů, do mléka, do ovocných salátů,...

Energetická hodnota ve 100g: Energie 1223 kJ (298 kcal), Bílkoviny: 1,2g, Sacharidy: 75,1g (z toho cukry 59,5g). Tuky: 0,5g (z toho nas. mast. kyseliny 0,1g), Sůl: 0,013g

Složení: Sušené datle - produkt kontrolovaného ekologického zemědělství

Skladování: Skladujte při teplotě maximálně do 22°C, nejlépe na chladném, temném a suchém místě.

Obsah balení: 5Kg

Země původu: Tunis


FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen