Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Domácí chleba

Recept na domácí celozrnný chléb


Domácí celozrnný chleba Suroviny:

Příprava: 170 minut
Obtížnost: Obtížné


Postup:

Všechny mouky nasypeme do mísy. Pokud nemáme uvedené mouky k dispozici, zvolíme nějaké jiné náhrady. Například pšeničnou mouku celozrnnou. Odvážíme si 375ml vody. Většinu nalijeme do mouky a něco do malého hrnečku do kterého přidáme lžičku medu a 18g čerstvého droždí. Droždí i med rozpustíme ve vodě a nalijeme do mísy. Přidáme lžičku soli, lžičku kmínu a další koření (Fenykl, majoránka, anýz, koriandr). Do mísy přidáme ještě slunečnicová semínka (můžeme použít i jiná semena, třeba dýňová, nebo sezam...) a vše důkladně promícháme vařečkou (cca 10min) a necháme těsto na chleba 10-15 minut zrát. Misku umístíme na teplé místo (minimálně 20°C) a přikryjeme ji utěrkou.

Poté těsto prohněteme rukama na pomoučeném vále a vytvoříme tvar chleba. Chleba vložíme do formy, kam jsme předtím umístili pečící papír a ještě necháme pod utěrkou kynout cca 45-55 minut. Těsto je vykynuté, když při doteku prstem pruží a vrací se zpět do svého tvaru. Pokud nám těsto překyne, pak se dotykem propadne.

Před pečením chleba lehce potřeme olivovým olejem a dáme ho do trouby na 230°C. Po 10 minutách troubu stáhneme na 180°C. Pečeme dalších cca 40-50minut. Nezapomeneme dát do trouby při pečení plechový hrneček s vodou.

Tento recept na domácí chleba můžeme variabilně upravovat. Mouky, semínka, koření. Záleží na naší chuti. Pokud máme menší, či větší formu, tak i poměr ingrediencí můžeme upravit. Při větším množství se ale těsto zadělává obtížněji.


Energyvita vám přeje dobrou chuť.Zpět na Pečivo

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen