Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Koenzym Q10

Koenzym Q10 je nenahraditelná látka, obsažena ve všech lidských buňkách. Koenzym Q10 je podobný vitamínům. Částečně je produkován naším orgnismem a částečně ho přijímáme potravou. Jeho hlavní úlohou v lidském těle je produkce energie. Q10 také zajišťuje ochranu lidských buněk, neutralizuje volné radikály a brání jejich negativnímu působení.

 

Nedostatek koenzymu Q10

Produkce Q10 je v mladém zdravém těle dostatečná. S postupem věku se však produkce snižuje, proto je třeba koenzym Q10 více přijímat z potravy. Přirozená potrava je pro příjem koenzym q10 nejlepší, protože je tak nejlépe pro naše tělo využitelný. Příjem koenzym Q10 v nejrůznějších přípravcích, které "zaručeně" fungují není ideální. Nedostatek Q10 způsobují také léky, stres, kouření a některá onemocnění.

Účinky koenzym Q10

Koenzym Q10 pomáhá při potížích s dásněmi, při únavě, fyzických výkonech jak v práci, tak při sportovních výkonech a prospívá i srdci.

Koenzym Q10 v potravinách

Koenzym Q10 je v přírodě obsažen v mnoha potravinách. V podstatě vše co žije, přirozeně koenzym Q10 obsahuje. Stejně jako u mnoha vitamínů a minerálů dochází tepelnou úpravou ke snižování hodnot. Domácí tepelná úprava vlastní zeleniny a ovoce však není tím nejhorším. Nynější technologické postupy zpracování potravin a snaha o co nejdelší trvanlivost způsobuje ztrátu většinového množství nejen koenzymu Q10, ale i vitamínů, minerálů a stopových prvků.



Vrátit se zpět na slovník pojmů

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz




Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen