Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Krušnohorský Everest - Energyvita team obsadil 3. místo v extrémním závodě

Autor: David Vencl
Tým: Energyvita
Počet nastoupaných metrů: 9 216 (3. místo v kategorii Muži)

Team Energyvita před startem extrémního závodu Krušnohorský Everest. Team Energyvita před startem extrémního závodu Krušnohorský Everest.

A je to tady. Stojím na startu Krušnohorského Everestu. Výzvy na, kterou už měsíc intenzivně myslím, 14 dní se připravuju a týden si hlídám jídelníček. To vše ne proto, že bych se chtěl umístit, ale po tom co jsem četl a slyšel ze zkušeností účastníků prvního ročníku, proto abych přežil. A bylo by fajn pár dní po závodě zase normálně fungovat. A kromě přežití jsme si dali za cíl dosáhnout vrcholku Everestu.

Stojím na startu, sluchátka v uších a adrenalin na maximu. Hlavně nevyběhnout jako pošuk, nenechat se strhnout davem a po 50ti metrech začít tuhnout. 3, 2, 1, start – jak jsem čekal – 30 závodníků je přede mnou. Svůj rytmus znám, tak podle něj jedu a koukám pod nohy a ne na soupeře. Šlapu s mírnou rezervou, nechci se utavit první výšlap. Nahoře obracím šestý a dolu to řežu. Dole předávám po cca 15ti minutách, pár vteřin za prvním.

Honza se vrací za necelých 17min, s tím, že byl 4 krát na zemi a Míra se stejným časem, ale bez pádu. Po třech rundách máme 27 minut nad plán k dobru na Everest. Sice začínáme zpomalovat, ale i tak náskok mírně navyšujeme až do začátku šestý rundy, kdy na Everest máme k dobru 35 minut, na první Mordor crew ztrácíme půl výšlapu, ale na třetí stejně tak máme našlapáno. 

Na startu ... převzato z https://www.facebook.com/krusnohorsky.everest.mikulov/photos/t.1453115912/367456996757376/?type=1&theater Na startu ... převzato z https://www.facebook.com/krusnohorsky.everest.mikulov

Jenže přichází krize. Šestý výstup Honzu postihli křeče a výstup dal přes 30 minut a bylo po náskoku. Pozměnili jsme pořadí výstupů, aby si Honza odpočinul, dodal minerály a došel na masáž a jednou jsme ho vynechali. To byla chvíle, kdy i ostatní týmy se začali potýkat s problémy a čekalo se, na koho přijde krize dřív a vytuhne. Ještě 3 rundy jsme drželi krok a bojovali o druhé místo, ale zatím co se Honza vrátil, krize přišla na Míru (loňského 14ti násobného vrcholového hrdiny) a nakonec spadl ve 12tym výstupu až na 35 min.

Honza na sebe vzal poslední výstup a tak jsme všichni dali svorně 12 výstupů, celkově tedy 36 – stejně jako druhý tým Sagarmátha, ale se zpožděním cca 12 minut a tak jsme obsadili krásné 3tí místo v kategorii Muži. Ale hlavně jsme nastoupali 9216 metrů a vystoupali tak vytyčený Everest.

To co jsme zažili druhou říjnovou sobotu se těžko popisuje těm, co to nezažili. Každopádně můj obdiv patří všem, co se odhodlali stoupat i těm co tento závod organizovali – holky co nás nejen kontrolovali, ale i se o nás starali po doběhu a s porozuměním poslouchali a luštili naše bláboly, neuvěřitelné maséry, technické zázemí i DJeje a jeho partu kolem občerstvení a samozřejmě všechny otce a matky projektu. 

Každej výstup jsem lidi kolem sebe obdivoval slovy: “To jsou blázni …“. O sobě to vim, ale to, že takových lidí je kolem spousta, je super.

Díky a za rok ahoj.

PS: I poslední cíl – a to zůstat použitelný i v dalších dnech vyšlo na jedničku. V neděli jsem se šel na dvacet minut vyklusat a pak hned do sauny. Na schodech jsem si kupodivu na Everest ani nevzpomněl. A už v pondělí jsem valil na basket. Na svahu jsem strávil ve 12ti výstupech méně než tři a půl hodiny a přesto jsem byl schopen během 48hodin z 95% zregenerovat. Everest byl pro mě test, jestli můj režim cvičení a stravy je správně nastaven a myslím, že vím jak na to.

PS2: Po 14 dnech se vracíme na místo činu. Slíbili jsme si totiž, že Bouřňák budeme opakovat během roku v rámci tréninku na cokoli. A je to neuvěřitelné, ale nejsme tu sami – dole na parkovišti se střídáme s partou 4 borců, které známe z Everestu, a když si to za cca 20 minut svištíme dolu, potkáváme v mlze další 2 Everesťáky.

Vyhlášení vítězů ... převzato z https://www.facebook.com/krusnohorsky.everest.mikulov/photos/t.1453115912/367459920090417/?type=1&theater Vyhlášení vítězů ... převzato z https://www.facebook.com/krusnohorsky.everest.mikulov


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen