Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Višňový koláč

Recept na višňový koláč

Višňový koláč
  • Višně
  • Citron

Příprava: 70 minut
Obtížnost: Stupeň obtížnosti Velmi jednoduché


Postup:

Do mísy nasypeme mouky, přidáme karob, kypřící prášek a cca 3 lžíce kokosu. Promícháme a přidáme zbylé přísady. Med si můžeme rozpustit ve vodě a společně s kapkou citronu a vejci nalijeme do mísy. Vše důkladně promícháme, čímž budeme mít připravené těsto na višňový koláč.

Připravíme si formu, kterou vyložíme pečícím papírem. Těsto do formy vylijeme a navrch těsta pokládáme vypeckované višně. Můžeme dát višně i nevypeckované. Tím ušetříme spoustu času, ale odpadnou nám pak možné nepříjemnosti v případě, že si do pecky někdo omylem kousne. Takto připravený višňový koláč dáme do rozehřáté trouby na 180°C na cca 30 - 40 minut (čas záleží dle typu naší trouby). Po upečení můžeme višňový koláč ještě dozdobit strouhaným kokosem.

Jednoduchý recept na višňový koláč můžeme variabilně upravovat. Místo višní můžeme pochopitelně použít třešně, čímž se nám z toho stane třešňový koláč. Množství karobu je také závislé na naší chuti. My jsme použili 3 lžíce, což je pro někoho až dost. Naopak kdo má rád kakao, tak si přidá karobu více. Kokosu jsme do těsta přidali 3 lžíce, což tam není téměř vůbec znát, takže opět kdo má rád kokos, může přidat větší množství. Špaldovou hrubou mouku můžeme klidně nahradit pšeničnou a pokud nemáme mouky celozrnné, tak zvolíme mouky bílé. Tím ovšem přicházíme zbytečně o prospěšné látky v celozrnné mouce obsažené.Energyvita vám přeje dobrou chuť.


Zpět na Moučníky

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen