Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
(€ 0,00) s DPH
  • Zobrazit

Vitariánská strava

20.05.2014
Vitariánská strava je čím dál známější a oblíbenější. Většina lidí brzy pozná rozdíl mezi vařenou a nevařenou potravou. Energie, vitalita a chuť do života, kterou oplývají vitariáni je závidění hodná.

Vitariánská strava

Vitariánská stravaVitariánská strava, v dnešní době nazývána též raw strava, nebo česky řečeno živá strava. Jedná se o výživový směr, při kterém se jí pouze živá strava, to znamená neupravovaná vařením, smažením, pečením, napařováním. Veškerá tepelná úprava probíhá pouze sušením a to maximálně do 42°C.


Vitariánský jídelníček

Základem jídelníčku vitariána je ovoce, zelenina, semena, ořechy, naklíčené obiloviny a luštěniny. Díky procesu klíčení se v těchto neupravených potravinách probudí enzymy, které nám napomáhají s trávením. Tělo není zbytečně zatěžováno tvořením trávicích enzymů a trávením. Má více času na tvorbu metabolických enzymů, které jsou nezbytné při myšlení, pomáhají odstraňovat poškozené a cizí buňky z těla a v neposlední řadě se účastní boje proti nejrůznějším nemocem.


Jak připravit vitariánské jídlo

Vitariánské receptyJednotlivé ingredience si můžeme rozmixovat do tzv. smoothie koktejlů. Naklíčené obiloviny, luštěniny semena a ořechy lze využít jako základ pro přípravu nejrůznějších bylinkových, ovocných nebo zeleninových placek - viz naše vitariánské recepty. Můžete si je usušit doma v troubě, sušičce nebo na platech na sluníčku. Pokud byste chtěli vyzkoušet nebo zařadit do svého jídelníčku raw stravu, ale přijde vám výroba jídla časově náročná, můžete využít nabídky vysoce kvalitních raw potravin od firmy LIFEFOOD.


Jak se stát vitariánem

Osobně jsem si tento výživový směr vyzkoušel na vlastní kůži. Díky prodělané vážné nemoci (rakovina štítné žlázy – operace, ozařování, chemoterapie) jsem podstoupil nejdříve očistný 21 denní půst a potom jsem rovnýma nohama přímo přešel na vitariánství. Po předešlé léčbě jsem měl úplně zdevastovaný imunitní systém a nyní když jdu na kontrolní krevní testy jsou hodnoty bílých krvinek pořád nízké. Již 3 roky jsem na živé stravě, chodím denně do práce a už neznám pojem ucpaný nos, chřipka,... Popravdě jsem od té doby ani jednou nezamarodil. Jsem rád, že jsem onemocněl, protože bez této nemoci bych nikdy na tuto stravu nepřešel a nepoznal bych, jaké to je být spokojený, šťastný, plný energie a mít zadost ze života.
Jakub Němec

LifefoodZkuste si také jak chutná a jak prospívá tělu vitariánská strava. Jistě budete příjemně překvapeni, možná i zaskočeni jak může být vitariánská strava chutná, přesto že neobsahuje žádný cukr a jen velmi malé nožství soli. V oblasti raw potravin je vyhlášená především značka LIFEFOOD, kterou můžete v našem eshopu zakoupit ve velkém i malém množství.

 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější
Reklama

FastCentrik® - Pronájem e-shopu
Instagram Energyvita - zdravá výživa
www.energyvita.cz
Facebook Energyvita
Energyvita
Sokolská 1278
Lomnice nad Popelkou
51251
Prodejna: (+420) 776 586 002
Mobil: (+420) 605 027 980
E-Mail: info@energyvita.cz
Všechna práva vyhrazena, © 2010 - 2016 Energyvita, Jakub Němec
,
Blahodárné účinky zpracovány dle platného on hold seznamu, kontrola legisl. předp. 1x ročně)

JavaScript musí být povolen